Incomming ventures a Spread Capital vstupují do startupu Apifier

Společnost Incomming ventures a investiční fond Spread Capital investují do takzvaného startupu Apifier. Jeho služba umožňuje stahování strukturovaných dat z libovolné webové stránky. Za šestimilionovou investici získají oba investoři po desetinovém podílu. Společnosti to dnes oznámily ČTK.

Projekt získal investici na den přesně rok od svého spuštění v kalifornském Mountain View. Peníze jsou určeny především na rozšíření týmu vývojářů a rozvoj produktu.

Na rozdíl od dalších podobných služeb je Apifier schopen stahovat data i z moderních webových stránek, které jsou stále více dynamické a mají složitější strukturu. „Pro její používání je potřeba pouze základní znalost programování,“ uvedl zakladatel Apifieru Jan Čurn.

Apifier například už pomohl indické neziskové organizaci Helping Faceless sesbírat data z mnoha vládních serverů, a sestavit tak databázi 20.000 nezvěstných dětí. Data budou použita k hledání těchto dětí pomocí techniky rozpoznávání obličeje. Aplikace Restock.io s pomocí Apifieru každou minutu aktualizuje data z více než stovky módních eshopů a zasílá uživateli notifikaci v případě, že se jím sledované zboží naskladní, zlevní nebo jde do prodeje.

Na Apifieru postavil svou službu i nový agregátor nemovitostí Realitio.cz. Ten nyní stahuje data z 23 realitních portálů a má v databázi přes půl milionů aktivních nabídek, což z něj dělá největší realitní portál v ČR.

Společnost Apifier byla založena Janem Čurnem a Jakubem Baladou. Aktuálně má přes 3500 uživatelů. Incomming ventures investuje do inovativních firem v oblasti internetového obchodování. Společnost založil v dubnu 2016 Michal Mička, který byl dříve u zrodu investiční skupiny DRFG, a Adam Kurzok. Spread Capital je fond zaměřený primárně na podporu globálních projektů s českými tvůrci. Fond založený v roce 2012 zakladatelem skupiny Mall.cz Ondřejem Frycem od té doby investoval stovky miliónů Kč do společností v ČR a v USA.

Newsletter