Inkubátory v Silicon Valley, NY a Singapuru? Šance pro české startupy

Šanci pobývat po tři měsíce v podnikatelském inkubátoru v New Yorku, Silicon Valley nebo Singapuru, a akcelerovat tak své podnikání, mají nyní další české startupy. CzechInvest vyhlásil další, v pořadí druhou výzvu pro podávání přihlášek do projektu CzechAccelerator.

Na účastníky čeká plně hrazený pobyt v inkubátoru a další služby jako jsou letenky, poradenství, mentoring, účast na workshopech a networkingových akcích, zpracování a překlad marketingových materiálů či poradenské služby v oblasti ochrany duševního vlastnictví, které CzechInvest hradí z 50 až 85 procent. Přihlášky agentura přijímá od 23. do 30. listopadu.

„Všichni přihlášení absolvují ještě v Česku několikadenní bootcamp, během kterého je čekají přednášky a workshopy. I když je komise pro účast v zahraničním inkubátoru třeba nakonec nevybere, neodejdou s prázdnou,“ upřesňuje Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest. „Z bootcampu si odnesou cennou zpětnou vazbu na svůj business plán a zlepší si své prezentační dovednosti,“ dodala.

Úspěšný projekt CzechAccelerator již od roku 2011 podpořil 39 společností, a to celkovou částkou 23,3 miliony korun. V pokračování projektu, které CzechInvest spustil letos na jaře, je na podporu rozvoje českých začínajících inovativních firem připraveno 70 milionů korun. K účasti se přihlásilo již 10 firem, které nyní prochází hodnocením.

Přihlášky do projektu CzechAccelerator lze posílat poštou, na e-mail podporastartupu@czechinvest.org nebo doručit osobně na podatelnu agentury CzechInvest či prostřednictvím datové schránky. Kompletní informace včetně podmínek účasti v projektu naleznete na stránkách www.podporastartupu.cz/sluzby/czechaccelerator/.

 

Projekt CzechAccelerator je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Newsletter