Dolar posiluje v dolarovém indexu i proti euru. Společnou měnu oslabily komentáře z ECB hovořící o prostoru pro snížení sazeb a možnosti zasáhnout v případě posilování kurzu. Měny regionu oslabují. Koruna nejprve zpevnila pod 26,00 za euro, a byla tak nejsilnější do března. Aktuálně zisky umazává směrem zpět k 26,10 za euro.

Interpol: Nigerijec získal podvody po internetu 60 milionů USD

V Nigérii byl zatčen muž, který je podezřelý, že pomocí podvodů na internetu obral stovky obětí po celém světě o celkem více než 60 milionů dolarů (1,45 miliardy Kč). Oznámila to dnes podle agentury AFP v nigerijském městě Lagos mezinárodní policejní organizace Interpol. Počítačovému pirátovi pomáhalo v různé míře nejméně 40 lidí v Nigérii, Malajsii a Jihoafrické republice.

„Čtyřicetiletý Nigerijec, známý pod jménem Mike, je podle všeho za podvody v celkové výši přes 60 milionů dolarů. Po světě jsou stovky obětí,“ uvedla organizace. Upřesnila, že podezřelý se především dostával do elektronických pošt malých a středních podniků, a to hlavně v Austrálii, Kanadě, Indii, Malajsii, Rumunsku, Jihoafrické republice, Thajsku a Spojených státech. Podvody prováděl i na webech seznamek a pral špinavé peníze v Číně, Evropě a USA.

Agenti Interpolu dopadli podezřelého a rozbili jeho síť s pomocí nigerijské vládní agentury proti korupci a s pomocí nigerijského výboru EFCC proti ekonomické a finanční zločinnosti v této africké zemi, dodala policejní organizace v prohlášení. V jakém období zadržený své zločiny páchal, neupřesnila.

Newsletter