Investor Carl Icahn ocenil aktivity Arca Capital při privatizaci AmTrust

Americký miliardář a investor Carl Icahn na twitteru ocenil aktivity Arca Capital při privatizaci AmTrust. Arca Capital je jedním z největších akcionářů společnosti AmTrust Financial Services. Firma vlastní podíl ve výši 2,4 procenta. Společně s Icahnem a dalšími minoritními akcionáři se plánuje postavit proti navrhované privatizační transakci.

 

 

Icahn nedávno sdělil, že vlastní přes 18 milionů akcií společnosti, tedy podíl přibližně ve výši 9,4 procenta. Skupina Arca Capital dlouhodobě zastává názor, že AmTrust Financial Services je v zásadě silný podnik, a zpochybňovala odůvodnění jeho poklesu o více než 50 procent od ledna 2017.

„AmTrust Financial je v zásadě silná společnost, ale kroky pana Zyskinda a jeho spojenců ji znehodnotily. Ať již tyto kroky byly záměrné, či nikoli, vedly k významnému poklesu ceny akcií, který poškodil běžné investory, ale umožnil budoucí levný prodej společnosti témuž Barrymu Zyskindovi. Vedení AmTrust přinejmenším využilo nejisté situace společnosti a nepříznivých podmínek na trhu ve snaze levně privatizovat společnost AmTrust,“ uvedl Pavol Krúpa, spolumajitel a zakladatel skupiny Arca Capital. 

Pavol Krúpa vnímá skupinu Arca Capital jako zastánce práv malých investorů, a to jak ve společnosti AmTrust Financial, tak v rámci svých dalších projektů po celém světě. 

Newsletter