Dolarový index oslabil zpět pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Investoři v Praze chtěli ČEZ před výsledky, Erste i VIG

Pražská burza zažila poměrně úspěšnou seanci a vynahradila si tak páteční neúčast na akciové rally. Index PX vzrostl o 1,41 % převážně díky bankovním domům a ČEZ. Komerční banka se hravě dostala přes úroveň 5300 korun a dokonce atakovala ceny okolo 5400 korun, nicméně odpolední vybírání zisků srazilo cenu zpět na úrovně okolo 5320 korun, což byla i tak slušná výkonnost.

Finanční tituly banky Erste a pojišťovny VIG byly opět velmi slušně poptávané akcie ve Vídni a tak si oba připsaly velmi pěkné zisky 2,09 %, respektive 1,39 %. ČEZ měl také velmi úspěšný den, když se díky zahraniční poptávce dostal přes 640 korun a posílil o 1,23 %. ČEZ bude reportovat výsledky za 1. čtvrtletí zítra před otevřením trhu a možná ohlásí i výplatu dividendy. Domníváme se, že by ČEZ mohl zítra navrhnout dividendu 40 korun, cokoliv pod touto úrovní bude pro nás zklamáním.

ČEZ oznámí propad tržeb i zisku. Záchranou dividenda?

Okolní trhy byly bez větších výkyvů. Index BUX se nakonec dostal do zelených čísel, když došlo k obratu na akciích MOL a výrazněji posílilo i OTP. Polské akcie jsou dnes mírně slabší a klesají o 0,2 %. Hlavní poklesy vidíme na akciích KGHM -1,7 % a v bankovním sektoru PKO -1,4 % nebo BZW -1,3 %.

 

Newsletter