Dolar dál čerpá z rostoucích výnosů, které podpořila nejen nad očekávání lepší data z trhu práce, tak i schválení fiskálního balíčku o velikosti 1,9 bil. USD v Senátu USA. Americký desetiletý státní dluhopis prolomil hranici 1,6 %. Oslabující euro proti dolaru stahuje měny regionu. Koruna oslabila nad hranici 26,40 za euro.

Islámský stát prý použil proti syrským vojákům yperit

Bojovníci teroristické organizace Islámský stát (IS) údajně použili při útoku na vojáky syrské armády yperit. Stalo se tak v bitvě o armádní letiště ve východní provincii Dajr az-Zaur, napsala podle agentury Reuters v pondělí večer syrská státní média. Zpráva nemohla být nezávisle ověřena, uvedla agentura Reuters.

„Teroristé použili granáty s hořčičným plynem, což způsobilo udušení obětí,“ oznámila státní televize. Syrská média neupřesnila, kolik mrtvých si útok Islámského státu na přísně střežené letiště jižně od města Dajr az-Zaur vyžádal.

Yperit, známý rovněž jako hořčičný plyn, leptá oči, pokožku a plíce. Podle mezinárodního práva je jeho používání zakázané. Pozorovatelé již několikrát obvinili Islámský stát z použití chemických zbraní, včetně yperitu, v bojích v Iráku a Sýrii. 

Newsletter