Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl k hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Jaguar Land Rover by chtěl v Británii vyrábět elektromobily

Automobilka Jaguar Land Rover by chtěla v Británii vyrábět elektromobily. Mohlo by tak vzniknout 10.000 nových pracovních míst, firma nicméně požaduje po vládě investice do místní infrastruktury, píše list Financial Times.

Jaguar Land Rover je největší automobilkou v Británii. Od roku 2008 je součástí indické společnosti Tata Motors. Ta britské značky Jaguar a Land Rover koupila od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (při současném kurzu zhruba 59 miliard Kč).

Automobilka Jaguar Land Rover v polovině listopadu oznámila, že ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září hospodařila s čistým ziskem 244 milionů liber (7,7 miliardy Kč) po ztrátě 92 milionů liber před rokem. Čtvrtletní tržby podniku stouply o 23 procent na téměř šest miliard liber.

Společnost Jaguar Land Rover v září zahájila výstavbu závodu na Slovensku, kde hodlá investovat 1,4 miliardy eur (téměř 38 miliard Kč). Nová továrna s výrobní kapacitou 150.000 vozidel ročně by měla zaměstnat kolem 2800 lidí.

Newsletter