Jaguar Land Rover se vrátil do zisku, jeho tržby výrazně stouply

Britský výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září hospodařil s čistým ziskem 244 milionů liber (6,6 miliardy Kč) po ztrátě 92 milionů liber před rokem. Oznámila to dnes firma. Tržby společnosti stouply o 23 procent na téměř šest miliard liber.

Automobilka ve své zprávě poukázala na rekordní prodej automobilů značky Jaguar, za kterým stálo uvedení nových modelů na trh. Maloobchodní prodej automobilů Jaguar se ve čtvrtletí meziročně zvýšil o 84 procent na 41,7 milionu vozů, zatímco prodej automobilů Land Rover stoupl o 15 procent na více než 100 milionů vozů.

Společnost Jaguar Land Rover v září zahájila výstavbu závodu na Slovensku, kde hodlá investovat 1,4 miliardy eur (37,8 miliardy korun). Nová továrna s výrobní kapacitou 150.000 vozidel ročně by měla zaměstnat kolem 2800 lidí.

Jaguar Land Rover je od roku 2008 součástí indické společnosti Tata Motors. Ta britské značky Jaguar a Land Rover koupila od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (při současném kurzu zhruba 58 miliard Kč).

Tata Motors dnes oznámila, že ve druhém finančním čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 8,5 miliardy rupií (zhruba tři miliardy Kč) po ztrátě 17,4 miliardy rupií před rokem.

Newsletter