Jaký je zájem Čechů o Účtenkovku? A ve srovnání se Slováky?

Ministerstvo financí upozornilo na to, že dnes mají Češi poslední šanci zaregistrovat své účtenky s říjnovým datem do Účtenkovky a hrát tak o některou z 21 025 cen. Losuje se 15. listopadu.

„Zájem o českou účtenkovou loterii byl v prvním měsíci jejího provozu nižší než na Slovensku během prvního měsíce provozu tamní účtenkové loterie na podzim 2013. V ČR bylo k pátku 10. listopadu registrováno 10,8 milionu v říjnu vydaných účtenek. To představuje zhruba jednu zaregistrovanou účtenku na obyvatele, uvedl hlavní ekonom Cyrrus Lukáš Kovanda.

Dodal, že na Slovensku probíhají slosování tamní obdoby účtenkové loterie se čtrnáctidenní periodou. Do prvního slosování, koncem září 2013, bylo registrováno 7,1 milionu účtenek. Do druhého slosování, v polovině října 2013, pak bylo registrováno dalších 5,8 milionu účtenek. Za první měsíc provozu účtenkové loterie na Slovensku tedy bylo zaregistrováno necelých třináct milionů účtenek, což vzhledem k velikosti slovenské populace představuje přibližně 2,4 zaregistrované účtenky na obyvatele,tedy více než dvojnásobný počet, než je tomu v ČR.

„Na Slovensku přitom zájem o účast v loterii v dalších měsících upadal. Za prvních patnáct měsíců provozu loterie platilo, že průměrný počet měsíčně zaregistrovaných účtenek činí zhruba 6,6 milionu účtenek, tedy zhruba polovina účtenek zaregistrovaných během prvního měsíce. Nelze vyloučit, že podobný propad zájmu zaznamená i česká účtenková loterie. V takovém případě by se v prvním roce a půl jejího provozu pohyboval průměrný počet měsíčně zaregistrovaných účtenek v rozmezí od pěti do šesti milionů,“ uvedl Kovanda.

Newsletter