Jednání tripartity o rozpočtu se zúčastní i prezident Zeman

Jednání odborů, zaměstnavatelů a zástupců vlády se dnes odpoledne ve Strakově akademii zúčastní prezident Miloš Zeman. Na programu jednání tripartity bude rozpočet pro příští rok, jak ho navrhuje ministerstvo financí. Sociální partneři proberou také změny v nemocenském pojištění, zřejmě se tak dostane i na spor o zrušení neproplácených první třech dnů stonání. Dalším bodem bude plán rozvoje digitálního trhu.

Zemana uvítá premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) před Strakovou akademií krátce před 14:00. Prezident se později zúčastní i večerního jednání vlády o rozpočtu. S odboráři a zaměstnavateli se sejde na Úřadu vlády podruhé za dobu Sobotkovy vlády.

S přípravou rozpočtu jde vláda do finiše, Sněmovně musí zákon odevzdat do konce měsíce. V aktuálním návrhu rozpočtu ministerstvo financí ve srovnání s červnem snížilo celkové výdaje a příjmy, a to o 15,4 miliardy korun. Plánovaný schodek zůstal na 60 miliardách korun. Celkové příjmy rozpočtu by tak měly příští rok být 1244,7 miliardy korun a výdaje 1304,7 miliardy korun.

Newsletter