Kajakář Dostál získal v Riu stříbro, kanoista Fuksa byl šestý

Kajakář Josef Dostál získal na olympijských hrách v Riu de Janeiro stříbrnou medaili na kilometrové trati. Zvítězil Španěl Marcus Walz. Kanoista Martin Fuksa obsadil ve finále závodu na 1000 metrů šesté místo. Z vítězství a obhajoby zlaté medaile z Londýna se radoval favorizovaný Němec Sebastian Brendel.

Třiadvacetiletý Dostál, který se v roce 2014 stal v této disciplíně mistrem světa a loni skončil na světovém šampionátu v Miláně druhý, se postaral o sedmou českou medaili v Riu. K jedné zlaté a pěti bronzovým přidal první stříbro.

V Riu bude Dostál ještě obhajovat bronz z Londýna na čtyřkajaku.

Třiadvacetiletý Fuksa získal na kiloometrové trati stříbrné medaile na světových šampionátech v uplynulých dvou letech.

Při svém premiérovém startu na olympiádě Fuksa od začátku zaostával za soupeři a většinu závodu jel sedmý. V závěru se posunul na šesté místo. Za vítězným Brendelem zaostal o více než šest sekund.

„Bylo to strašně těžký. Mrzí mě dojem z jízdy. Nebylo to super jako v semifinále, to bylo lepší,“ uvedl Fuksa. „Hned na začátku tam byly nějaký nesmyslný vlny, což mi vzalo hodně sil. Neměl jsem svoji pohodu, abych jel nějak s nima,“ řekl.

Pokukoval po medaili, protože cítil, že na ni má. „Samozřejmě, každý sportovec chce na olympiádě medaili. Měl jsem na to, ale nevyšlo to. Beru to pozitivně,“ doplnil Fuksa.

V Riu bude mít ještě jednu šanci získat medaili na sprinterské dvoustovce. Rozjížďky jsou na programu ve čtvrtek a finále v pátek.

Za Brendelem, pětinásobným světovým šampionem na tratích 1000 a 5000 metrů, skončil na druhém místě domácí Isaquias Queiroz. Bronz získal Moldavan Serghei Tarnovschi.

Newsletter