Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Kampaň Simple Hardware na Fundliftu navýšena na 12 mil. Kč

Simple Hardware navyšuje cílovou částku na Fundliftu ze šesti na celkových 12 milionů korun. Společnost Simple Hardware vyrábí cenově dostupná a spolehlivá hardwarová zařízení pro Internet věcí fungující na síti Sigfox.

Simple Hardware s.r.o. je technologická společnost, která má skutečně globální ambice. Zaměření start-upu je ve výrobě hardware zařízení pro Internet of Things (neboli IoT technologie), což představuje propojená zařízení navzájem komunikující a sbírající velké množství dat, která jsou následně zpracována a využívána jak v průmyslu, tak v domácnostech. IoT je rychle se rozvíjející trend, u kterého se v následujících letech očekává celosvětový boom, na kterém by se společnost ráda svezla. 

Simple Hardware vyrábí kvalitní, malá a cenově dostupná zařízení, která mají více jak 50 možností využití. Mezi dovednosti senzoru patří například mezinárodní sledování zboží, balíků a zavazadel, zabezpečení dveří, detekce vysypání popelnice, diagnostika žádoucích a nežádoucích vibrací strojů v terénu, měření motohodin strojů, dále společnost vyrábí také záplavové čidlo a jiná zařízení. Produkty vydrží v provozu na baterii více než 10 let a jsou určeny pro masovou výrobu a celosvětový prodej. 

Senzory Simple Hardware jsou již nyní prodávány více jak 200 zákazníkům do zhruba 30 zemí světa, v plánu je další velká expanze na zahraniční trhy. Společnost získané finanční prostředky z úspěšné kampaně využije na financování dalšího vývoje, výrobu zařízení a personální podporu obchodního týmu. 

Za projektem stojí Pavel Sodomka, zkušený podnikatel, který mimo jiné pracoval na vývoji a založení serveru Atlas.cz, který později prodal americkému fondu Warburg Pincus. 

Newsletter