Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Kanada prodá zbytek podílu v GM do rukou Goldman Sachs

Kanadská vláda prodá své zbylé akcie americké automobilky General Motors bance Goldman Sachs. Sdělila to v pondělí kanadská vládní investiční agentura, cenu za akcie ale neuvedla. Hodnota transakce se podle agentury AFP odhaduje na 2,7 miliardy amerických dolarů (zhruba 68 miliard Kč).     

Kanadské vládě zbývá v GM ještě 4,5 procenta akcií. K podílu na největší americké automobilce se Ottawa dostala po finanční krizi roku 2008, kdy se americká vláda rozhodla zachránit GM před bankrotem částkou 52 miliard dolarů a Kanada navíc poskytla asi deset miliard dolarů.     

Kanada po záchraně GM vlastnila 12 procent akcií automobilky. Americká vláda prodala své akcie GM do konce roku 2013 a prodělala na záchraně firmy přes 11 miliard dolarů.     

Do GM v rámci její záchrany investovala i kanadská provincie Ontario. Ta letos v únoru odprodala všechny své zbylé akcie automobilky za necelou miliardu dolarů. 

Newsletter