Dolar po včerejším poklesu amerických výnosů z titulu inflačního nepřekvapení oslabil. Dnes ráno tlaky na slabší americkou měnu pokračují. V rámci regionu z oslabení dolaru nejvíce profitovala koruna, která posílila k 25,90 za euro. Ohledně pokračujících zisků jsem opatrní. Rezistenci vidíme na úrovni 25,80 za euro.

Kanada zavádí nové sankce vůči Rusku, dotknou se i těžby ropy

Kanada dnes představila nové sankce vůči Rusku, které zahrnují dodatečné restrikce u exportu technologií používaných v ropném a plynárenském průmyslu. Zakázala rovněž 20 ruským politikům a ukrajinským separatistům vstup na své území. Země tak reaguje na ukrajinskou krizi a postup Ruska v ní. 

Zákaz vstupu na kanadskou půdu se týká především členů ruského parlamentu a ministrů samozvané Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny. „Kanada neakceptuje ilegální okupaci Krymu a stálé vojenské aktivity a provokace na východě Ukrajiny,“ prohlásil kanadský premiér Stephen Harper. 

Kanadský ministr zahraničí John Baird upozornil, že mezi důsledky západních sankcí vůči Rusku patří například odliv kapitálu ze země či pokles kurzu ruského rublu. „Společně s nynějším prudkým poklesem cen ropy to má velký vliv a já doufám, že prezident (Vladimir) Putin zvolí odlišnou cestu,“ prohlásil. 

Newsletter