Pozitivní nálada trhů pomáhá procyklickým měnám. Dolar globálně slábne. Euro vůči dolaru sílí směrem k 1,1900 EURUSD. Koruna sílí nejvíce v regionu, a to k 26,25 za euro.

KB stvrzuje doporučení „prodat“ Fortunu. Nová cílová cena

Z fundamentálních faktorů a v sektorovém srovnání jsou akcie Fortuny spíše nadhodnocené, a to i po zhruba pětinovém propadu titulu od začátku roku. To je stanovisko analytiků Komerční banky, kteří potvrdili v dubnu revidované doporučení „prodat“ a zároveň stanovili cílovou cenu akcie na 90 korun.

Akcie Fortuny se ocitly pod tlakem poté, co společnost začátkem dubna rozhodla o nevyplacení dividendy za rok 2014. Ačkoli revize dividendové politiky byla v březnu avizována, nulová dividenda byla dle KB „šokem“. V květnu pak Fortuna oznámila za první čtvrtinu roku více než pětinový pokles zisku, který byl v souladu s jejím předchozím výhledem i odhady analytiků, a snížení celoročního výhledu pro provozní zisk EBITDA.

Fortuna sílí na on-line trhu, čeká slabší zisk

„Očekáváme, že trend klesající ziskovosti ve druhém čtvrtletí ještě akceleruje, protože loňské Q2 bylo mimořádně silné a letos odhadujeme spíše podprůměrné marže. Za letošní první pololetí tak čekáme meziroční propad čistého zisku o více než 40 %. Po zotavení zisku v příštím roce navíc Fortunu v roce 2017 pravděpodobně čeká další pokles kvůli očekávanému zvýšení sazby hazardní daně pro kurzové sázky v ČR,“ uvádí KB.

Fortuna (-13 %) bez dividendy je šokem. KB radí prodat

Newsletter