Kiska doufá, že USA zůstanou spojencem Slovenska i EU

Slovenský prezident Andrej Kiska pokládá za důležité, aby Spojené státy po zvolení Donalda Trumpa prezidentem zůstaly partnerem a spojencem Slovenska i Evropské unie. ČTK o tom dnes informoval poradce slovenské hlavy státu Roman Krpelan.

„Spojené státy jsou důležitým partnerem a spojencem Slovenska i Evropské unie a pokládám za důležité, že to tak zůstane i budoucnu,“ uvedl Kiska. Zároveň blahopřál Trumpovi k vítězství v prezidentských volbách.

Miliardáře Trumpa kritizoval slovenský list Sme. „Amerika se svěřila do rukou člověka, který je připraven nastěhovat se do Bílého domu s bagáží urážek, neúcty k ženám, rasismu, podezření z neplacení daní i sexuálního obtěžování,“ uvedl deník. Dodal, že velká část světa se po volbách amerického prezidenta probudila do děsivé reality show, kterou nelze vypnout nebo přeladit.

Podle Sme si Američané zvolili parodii pověstného amerického snu a promarnili šanci, aby jim po prvém Afroameričanovi šéfovala i prvá žena, byť zjevně nepopulární, ale zcela připravená.

Newsletter