Kiwi.com rozvíjí obchodní spolupráci v Číně

V rámci obchodní delegace, které se zúčastnila desítka českých firem a prezident České republiky, podepsal Oliver Dlouhý, CEO společnosti Kiwi.com, za podpory Generálního konzulátu České republiky v Šanghaji strategickou smlouvu s aerolinkou Spring Airlines. Budoucí spolupráce obou společností rozšíří působení i služby Kiwi.com v Číně, zejména v oblasti nabídky destinací.

„Díky této smlouvě se Kiwi.com dostane k exkluzivním destinacím největšího soukromého čínského low-cost přepravce. Ty budeme moci nabízet jako spojení pro naše zákazníky z celého světa,” komentuje novou spolupráci Oliver Dlouhý.

Kiwi.com se díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), zaměřuje na vyhledávání kombinací letů téměř 700 nespolupracujících aerolinek, včetně nízkonákladových leteckých společností jako právě Spring Airlines, a sestavuje tak unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek, které navíc mají cestující v jediném itineráři.

„Je nám velkým potěšením, že můžeme rozšířit síť Kiwi.com o naše nízkonákladové lety a navázat tak spolupráci, díky níž čekáme nárůst rezervací letenek. Jsme přesvědčeni, že silná pozice tohoto regionálního leadera nám pomůže posílit naši roli v mezinárodním měřítku a  přivést více cestovatelů do Číny,” potvrdil Zhang Wuan, vice president Spring Airlines.

Kromě uzavření partnerství se Spring Airlines proběhlo v rámci návštěvy i otevření Czech Innovation Expo, a to za přítomnosti Olivera Dlouhého, ministra zahraničí Tomáše Petříčka a dalších. „Czech Innovation Expo prezentuje v Číně to nejlepší a nejvýznamnější v oblasti vědy, výzkumu, inovací a moderních technologií za posledních 100 let,” představuje projekt jeho vedoucí, Přemysl Pela. „Czech Innovation Expo je projekt založený na inovativních přístupech a využití moderních technologií, podobně jako firmy typu Kiwi.com, které mají globální ambice stát se lídry v oblasti svých podnikatelských aktivit a které jsou na výstavě prezentovány,” doplňuje.

„Projekt Czech Innovation Expo je naší společnosti velmi blízký. Vychází z principu inovativnosti a kreativního myšlení. Jsme tudíž velmi rádi, že jsme mohli v rámci Business Fóra v Šanghaji uvedení tohoto projektu podpořit,” uzavírá Oliver Dlouhý.

O společnosti Kiwi.com
Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 400 objednávkách denně. Kiwi.com dnes má globálně více než 2400 zaměstnanců. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za rok 2017 činily tržby společnosti 18 miliard kč. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.

Newsletter