Klenotnictví Bulgari postaví svůj první hotel v Rusku

Luxusní italské klenotnictví Bulgari postaví svůj první hotel v Rusku, a to ve spolupráci s ruským realitním investorem Alexejem Bogačovem. Provozovatelem ubytovacího zařízení bude hotelová společnost Marriott International, uvedlo dnes klenotnictví, které v úterý otevřelo v Rusku svůj druhý obchod.

Hotel v centru Moskvy má mít 65 pokojů a také 14 luxusních apartmánů. Bude v něm i wellness centrum o rozloze 1600 metrů čtverečních s bazénem, oznámili na tiskové konferenci Bogačev a ředitel Bulgari Jean-Christophe Babin.

Moskevský hotel by měl být otevřen v roce 2019 a bude již sedmým hotelem značky Bulgari.

Bogačov také investuje do zemědělství a vlastní zhruba čtyři procenta akcií v přední maloobchodní společnosti Magnit. Do nového hotelu investuje 200 milionů USD (4,8 miliardy Kč).

Bulgari má hotely v Miláně, Londýně a na Bali a další tři se mají příští rok otevřít v Šanghaji, Pekingu a Dubaji. Firma, která je součástí francouzské skupiny LVMH, má také další čtyři projekty na hotely, které představí v nejbližších měsících, dodal Babin.

„V příštím desetiletí pravděpodobně otevřeme pět dalších, cílem je být jen v nejvíce trendových městech. Nebo jako na Bali, v nejvíce trendových resortech na světě,“ citovala Babina agentura Reuters. Podnik by podle něj nakonec měl mít zřejmě mezi 15 až 20 hotely.

Newsletter