Výprodejní tlak u dolaru vidíme v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Z měn regionu je ve ztrátě forint. Zlotý a koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny. Kurz domácí měny se drží kolem 25,50 za euro.

Komentář Fidelity k vývoji obchodního napětí mezi USA a Čínou

Obchodní napětí mezi USA a Čínou zajímá investory. Chtějí vědět, co by pro podniky a světový obchod znamenala totální obchodní válka. Náhlá hrozba prezidenta Trumpa zvýšit daně z téměř veškerého čínského vývozu do Spojených států opět vyvolala napětí na trzích. Přišla přitom jen pár dnů před tím, než se obě strany plánují setkat v novém kole obchodních jednání ve Washingtonu, uvedla Fidelity International.

Eskalace obchodního sporu mezi Čínou a USA vyvolaná  pondělním tweetem Donalda Trumpa vedla k volatilitě trhu. Během úterý se stav již stabilizoval. Tržní očekávání vřelejších vztahů a zprávy, že obchodní vyjednávání brzy dosáhnou výsledů, jsou faktory stojící za letošním prudkým oživením čínského trhu. Včerejší vývoj investorům připomněl, že obchodní rizika zůstávají.

Hyomi Jie, Portfolio Manager, FF China Consumer Fund, situaci komentuje: „Zůstávám i nadále velmi opatrný, pokud jde o strukturální výsledek tohoto obchodního sporu v nejbližší době, i když existují krátkodobá řešení. Jádrem problému je, že Čína se snaží sblížit s USA, aby se stala nejsilnější ekonomikou světa. Trumpova hrozba cly tak pravděpodobně zůstane vyjednávacím nástrojem pro zpochybní rostoucího mezinárodního vlivu Číny a její vládní odpory celosvětově strategických sektorů průmyslu. Nicméně věřím, že tempo technologických inovací v Číně, jejich mezinárodní význam a rostoucí ekonomiku bude těžké zastavit. S ohledem na tuto skutečnost a postupné čím dál příznivější úvěrové a likviditní prostředí v Číně považuji tyto výkyvy volatility za potenciální nákupní příležitosti. Postupně přidávám k akciím ty související s herním průmyslem v Macau a výrobou „baijiu“ (pozn. tradiční čínská pálenka z obilí), které nabízejí dlouhodobou růstovou trajektorií a silnou značku za nižší než vnitřní hodnotu. “

Fidelity International byla založena v roce 1969 a poskytuje investiční služby a produkty soukromým a institucionálním investorům. Od ostatních globálních investičních společností se liší zejména formou vlastnictví. Jedná o čistě privátní, soukromou společnost vlastněnou přímo členy zakládající rodiny a managementem firmy. Společnost klade veliký důraz na provádění podrobných analýz, na jejichž základě pak identifikují pro klienty nejvýhodnější investiční příležitosti. Její speciální týmy investičních analytiků a odborníků působí ve všech hlavních finančních centrech světa – v Londýně, Frankfurtu, Paříži, Hongkongu, Tokiu, Singapuru, Soulu, Dillí, Bombaji a v Sydney. V současné době administruje aktiva ve výši 87 mld. USD (assets under administration) a globálně pro klienty investovala 290 mld. USD ve 25 zemích napříč Evropou, Asií, Tichomořím, středním Východem a jižní Amerikou. V České republice Fidelity působí od roku 2012 a mezi její klienty patří celá řada významných institucionálních i privátních klientů, všechny významné banky, pojišťovny, finanční společnosti a nezávislí finanční poradci, kteří koncovým investorům zprostředkovávají investiční fondy této globální investiční společnosti.

 

Newsletter