Česká národní banka zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 25 bazických bodů z 0,25 % na 0,5 %. Kurz koruny zvýšení sazeb již zacenil, reakce je tudíž minimální. Domácí měna se obchoduje pod 25,45 za euro.

Komunikační tým Skupiny ČEZ nově posiluje Barbora Peterová

Komunikační tým energetické Skupiny ČEZ se 10. května 2021 rozrostl o novou mluvčí. Barbora Peterová se bude věnovat mediální komunikaci v rámci celé Skupiny ČEZ a posílí tak stávající útvar komunikace vedený mluvčím Ladislavem Křížem.

Barbora Peterová má za sebou bohaté zkušenosti z pozic tiskové mluvčí významných státních institucí. Do největší energetické společnosti v ČR přichází z Ministerstva zdravotnictví, kde do dubna 2021 působila jako tisková mluvčí. Pracovala také jako tisková mluvčí vlády ČR. Praxi a znalosti v oblasti energetiky získala během svého téměř tříletého působení u provozovatele elektroenergetické přenosové soustavy, společnosti ČEPS, kde zodpovídala za veškerou externí komunikaci. Dlouhá léta pracovala jako novinářka, zejména potom jako redaktorka ve zpravodajství České televize. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Newsletter