Dolar mírně posiluje proti euru i v dolarovém indexu. V páru se společnou měnou se posunul pod 1,1630 EURUSD. Procyklické měny drží zisky. Koruna smazala dnešní ztráty a vrací na otevírací cenu kolem 25,50 za euro.

Koncernu Daimler klesl provozní zisk o devět procent

Německému automobilovému koncernu Daimler klesl provozní zisk v prvním čtvrtletí o devět procent, navzdory novému prodejnímu rekordu v Číně. Výrobce luxusních osobních automobilů Mercedes-Benz utrácel peníze na uvedení nového verze luxusního sedanu na trh. Na výsledkách se podepsal i nepříznivý vývoj směnných kurzů.

Provozní zisk EBIT z pokračujících činností klesl ve čtvrtletí na 2,68 miliardy eur (72,4 miliardy Kč). Analytici v průzkumu agentury Reuters počítali s výsledkem 2,6 miliardy eur.

Automobilka oznámila, že na čtvrtletních výsledcích se podepsaly nepříznivé kurzové změny a odpis způsobený snížením hodnoty podílu v partnerské čínské automobilce BAIC Motor. Automobilka rovněž zvyšovala náklady, aby připravila svoje výrobní závody na uvedení nové verze sedanu třídy E na trh.

Daimler prodává nákladní a osobní vozy pod značkou Mercedes-Benz. Odbyt v divizi osobních automobilů Mercedes-Benz Cars stoupl o osm procent na 496.756 aut. Jenom v Číně stoupl prodej mercedesů ve čtvrtletí o 36,4 procenta.

Newsletter