Konference Startup Disrupt o vzdělávání se zaměří na školu 21. století a fake news

Startup Disrupt přichází s jejich první online konferencí zaměřenou na vzdělávání v České republice s názvem ‚Education Disrupt: Škola 21. století ‚.  Akce se uskuteční již tuto středu 2. prosince 2020 od 17:00 do 20:00. Program bude rozdělený na dvě panelové diskuze s osobnostmi, které se vzdělávání v České republice dlouhodobě věnují. Tématem první diskuze je ‚Jak přenést školství do 21. století ‚, na kterou naváže téma ‚Fake news‘.

Nacházíme se v době, v níž si začíná velká část naší společnosti uvědomovat nedostatky v českém vzdělávacím systému. Cílem konference není hledat viníky současného stavu, ale najít společnými silami cesty a řešení, jak současnou situaci změnit k lepšímu.

„Tato online konference je jednou z prvních akcí a aktivit, jež by měly vést k nalezení řešení. Naší snahou je pravidelně diskutovat s přímými aktéry českého vzdělávacího systému od studentů, učitele až po ředitele a samotné zřizovatele vzdělávacích zařízení,“ říká o online eventu Patrik Juránek, zakladatel Startup Dsirupt.

Cílem Startup Disrupt je adaptovat český vzdělávací systém na možnosti a realitu 21. století. Prostřednictvím online konference a dalších aktivit chce popularizovat moderní nástroje a metody, které mu dopomohou přiblížit se standardům 21. století

Palčivým problémem, který nabývá na důležitosti každým dnem, je také úroveň kritického myšlení, finanční a mediální gramotnosti napříč společností. I těmto dílčím problémům se budeme v rámci konference a dalších aktivit věnovat.

Na koho se můžete těšit:

– Bob Kartous (CEO, Pražský inovační institut)

– Eva Pavlíková (COO, Česko.Digital)

– Zdeněk Slejška (Ředitel, Eduzměna)

– Marie Čápová (Ředitelka školy, Ústecký kraj)

– Kryštof Vosátka (Podporovatel, Učitel naživo)

– Lukáš Rejchrt (Spoluzakladatel, Edhance)

– Kateřina Křivánková (Spoluzakladatelka, Zvol si info)

– Dana Pražáková (Vedoucí kanceláře ústředního školního inspektora,   Česká školní inspekce)

– Pavel Kordík (Docent ČVUT FIT)

– Daniel Pražák (Člen odborné rady, Národní institu pro Další   Vzdělávání)

– Michal Pěchouček (Profesor, ČVUT Praha & CTO, Avast)

– Emma Smetana (Novinářka, DVTV) – moderátorka

Akce bude vysílána živě v českém jazyce a účast na ní je bezplatná. Stačí si své místo zaregistrovat zde.

Newsletter