Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2120 EURUSD. Měny regionu střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně část zisků odepisuje.

Konglomerát GE jmenoval nového šéfa finanční větve GE Capital

Americký konglomerát General Electric dnes jmenoval novým šéfem své finanční větve GE Capital Richarda Laxera. Skupina od loňska velikost GE Capital výrazně omezuje, aby se vrátila ke svým průmyslovým kořenům. Letos v rámci tohoto úsilí prodala na burze nadpoloviční podíl akcií české banky GE Money Bank.

Pětapadesátiletý Laxer převezme funkci od Keitha Sherina, který skončí 1. září po 35 letech v GE a z toho 15 letech v čele GE Capital. Sherin vedl od loňského dubna transformaci GE Capital do výrazně menší společnosti, uvedl k dnešní personální obměně šéf celé GE Jeff Immelt.

GE si dala za cíl odprodat ze své finanční větve aktiva v hodnotě 200 miliard dolarů (4,85 bilionu Kč). Tento měsíc skupina sdělila, že už uzavřela dohody o prodeji majetku GE Capital za 192 miliard USD, uvedla agentura Reuters.

GE uvedla, že GE Capital se bude od nynějška skládat ze tří divizí, z nichž každá se bude zaměřovat na vlastní průmyslové sektory: GE Capital Aviation Services na letecký průmysl, GE Energy Financial Services na energetiku a GE Industrial Finance na zpracovatelský průmysl.

Newsletter