Korejská automobilka Ssangyong plánuje vstup na americký trh

Jihokorejský výrobce automobilů Ssangyong Motor hodlá koncem roku 2019 vstoupit na trh ve Spojených státech. Uvedla to dnes firma, jejímž majitelem je indická skupina Mahindra & Mahindra. Ssangyong chce rozšiřováním zahraničních aktivit kompenzovat propad poptávky v Rusku, které je jeho klíčovým exportním trhem.

Automobilka rovněž plánuje, že v době vstupu na americký trh provede změnu svého jména, což si vyžádá investici přes 100 milionů dolarů (zhruba 2,5 miliardy Kč).

Dřívější informace agentury Reuters nicméně naznačují, že Mahindra se k plánu Ssangyongu vstoupit na americký trh staví opatrněji a klade důraz spíše na zahájení výroby jeho automobilů v Číně. „Je pravda, že kolem vstupu do USA panuje řada obav,“ uvedla dnes firma Ssangyong. „Domníváme se, že americký projekt bude pro náš podnik zlomový. Takže to s Mahindrou plně prodiskutujeme,“ dodala.

Ssangyong je čtvrtým největším výrobcem osobních automobilů v Jižní Koreji a soustředí se na sportovně-užitkové vozy. Firma se v roce 2011 dostala na pokraj kolapsu, před kterým ji zachránil její nynější indický vlastník. Korejská automobilka letos počítá s prvním celoročním provozním ziskem od roku 2007.

Newsletter