Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Kreml odmítl obvinění Clintonové z podílu na hackerském útoku

Tvrzení o podílu Ruska na hackerských útocích proti americké Demokratické straně jsou emocionální součástí volební kampaně. Ruským novinářům to dnes v Moskvě řekl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Washington si podle něj na údajné ruské útoky oficiální cestou nestěžoval.

Peskov se distancoval od útoku hackerů na servery amerických demokratů den poté, co prezidentská kandidátka Hillary Clintonová Moskvu z tohoto činu přímo obvinila.

„Víme, že ruské zpravodajské služby se nabouraly do počítačů DNC (vedení demokratů) a víme, že zařídily zveřejnění mnoha e-mailů,“ řekla někdejší ministryně zahraničí v rozhovoru v televizi Fox News.

Podle Peskova je za obviňováním Moskvy snaha ukrýt fakt, že americká volební kampaň je předmětem manipulací. Slova Clintonové jsou podle něj absurdní předvolební rétorikou, Rusko navíc nelze obviňovat bez předchozího vyšetřování.

Rusko Spojeným státům nejednou navrhovalo společný boj s kybernetickými hrozbami, ale vstřícné reakce se nedočkalo, poznamenal Peskov. Naznačil, že Moskva je ochotna s USA spolupracovat i při vyšetřování útoku na servery Demokratické strany.

Útok na servery demokratů se stal v dubnu. Koncem července, těsně před nominačním sjezdem strany, zveřejnil 20.000 ukradených e-mailů server WikiLeaks. Část z nich naznačovala, že vedení demokratů v primárkách preferuje Clintonovou před jejím soupeřem Berniem Sandersem. Prozrazení vyvolalo ve straně skandál.

Newsletter