Krúpa dal k soudu návrh na omezení nakládání s majetkem OKD

Skupina Arca Capital slovenského investora Pavola Krúpy chce, aby byla černouhelné firmě OKD v souvislosti s probíhajícím insolvenčním řízením odebrána dispoziční oprávnění k nakládání s majetkovou podstatou společnosti. Kvůli tomu podala firma Arca Services ze skupiny Arca Capital dnes Krajskému soudu v Ostravě žádost o udělení zákazu orgánům OKD k nakládání s majetkovou podstatou společnosti. Serveru Roklen24 to sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková.

Arca Capital, která je věřitelem OKD, požaduje v zájmu všech věřitelů společnosti OKD a za účelem uspokojení pohledávek vůči společnosti OKD, které byly uplatněny v insolvenčním řízení, aby se na dalších krocích souvisejících s plánovanou reorganizací společnosti OKD podíleli členové věřitelského výboru a věřitelé společnosti.

„Arca jako věřitel společnosti OKD zásadně nesouhlasí s tím, aby orgány společnosti OKD, které dovedly OKD do stávajícího kritického stavu, nadále provozovaly podnikatelskou činnost a sestavovaly reorganizační plán společnosti OKD. Arca má důvodné pochybnosti o odborné způsobilosti osob jednajících jménem společnosti OKD a nepovažuje je za důvěryhodné pro nakládání s financemi státu,“ uvedla Arca v tiskové zprávě.

Newsletter