Kupujte máslo, dokud je čas, na Vánoce bude za 70,-

Už řadu týdnů trápí české hospodyňky stoupající cena tak klíčové komodity, jakým je obyčejné máslo. V srpnu jsme platili zhruba o 45 % více než v loňském roce. A bude hůř! Největší poptávku po této surovině zažívají obchody před Vánocemi. A právě v prosinci, kdy naše domácnosti provoní čerstvé cukroví, očekávají bookmakeři Fortuny ceny na úrovni 70 korun v kursu 1,8:1. Doporučení je tedy jasné, kupujte máslo, dokud je čas!

„V některých případech se dá máslo poměrně efektivně nahradit. Třeba husa se dá docela dobře upéct i na sádle, které je vhodnou alternativou i pod smažená vajíčka. Vánoční cukroví, třeba plněné oříšky, nebo vosí hnízda, se ale bez másla opravdu neobejdou. A co si budeme povídat, s různými náhražkami to prostě není ono. Bohužel, hospodyňky se musí smířit s tím, že budou muset sáhnout hlouběji do kapsy, nebo se musí zásobit s předstihem,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Dobrá zpráva je, že psychologická hranice 100 korun za čtvrtku másla podle bookmakerů prolomena nebude (65:1). Ještě méně pravděpodobné ale je, že by se trend otočil a cena by padla pod 30 korun (250:1).

„Pokud se ukáže, že nejde o pouhý výkyv, ale nezadržitelný trend, je potřeba počítat s tím, že český člověk je vynalézavý. Pak bychom se mohli zaměřit i na to, jakým způsobem se bude vyvíjet cena máselnic,“ doplňuje Hanák.

Kursová nabídka:

Průměrná spotřebitelská cena másla 250g

v ČR v prosinci 2017 bude:

Varianta:                                           kurs:

0 – 30Kč                                              250

30,01 – 55Kč                                      7,5

55,01 – 65Kč                                      2,6

65,01 – 75Kč                                      1,8

75,01 – 100Kč                                    6,5

100,01 a více Kč                                 65

 

Newsletter