Kybernetické útoky způsobily výpadky internetu na východě USA

Kybernetické útoky zaměřené na poskytovatele internetové infrastruktury Dyn narušily na východním pobřeží USA provoz některých předních internetových stránek, jako twitter a Spotify. Zatím není jasné, kdo je za útoky zodpovědný. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované úředníky, podle kterých útoky vyšetřují americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti a Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Narušení provozu internetu přichází v době nebývalých obav z kybernetických hrozeb v USA, kdy hackeři již napadli i stránky politických organizací a volebních agentur.

Firma Dyn nejprve uvedla, že řešila jeden útok, který narušil provoz na zhruba dvě hodiny. Později přiznala druhý útok, který způsobil další výpadek.

Kromě sociální sítě twitter a služby pro streamování hudby Spotify byly narušeny také služby stránek Reddit, Airbnb či The Verge.

Dyn je předním poskytovatelem služeb pro správu doménových jmen serverů (DNS). Útok na velkého poskytovatele DNS může způsobit masivní výpadky, protože tyto firmy jsou zodpovědné za předávání velkého objemu internetového provozu. Mezi zákazníky Dyn patří největší světové korporace a internetové firmy, jako Pfizer, Visa, Netflix, Twitter, SoundCloud a BT.

Firma Dyn dodala, že se stále snaží zjistit, jaký útok způsobil výpadek, ale jeho prioritou je obnovení služeb.

Newsletter