ČNB včera oznámila plán odprodeje výnosů z devizových rezerv. Koruna na oznámení nereagovala, naopak pod tíhou zahraničních faktorů oslabila nad 25,60 za euro. Americké trhy začaly zaceňovat třetí zvýšení sazeb Fedu v roce 2022. Dolar zpevnil pod 1,1630 EURUSD.

LEO Express bude od září jezdit do ukrajinského Rachova

LEO Express od září prodlouží stávající linku Praha – Košice – Mukačevo o několik dalších zastávek. Nově bude ve vybrané dny cílovou zastávkou na Ukrajině Rachov. Jedná se o nejrychlejší spojení Rachova a dalších měst v Zakarpatské oblasti s Českou republikou a díky návazným spojům LEO Express také s Budapeští.

Prodloužení linky do Rachova spustí LEO Express 1. září. Stávající spojení Mukačeva s Košicemi, které je v provozu dvakrát denně, bude v pondělí, pátek, sobotu a neděli pokračovat z Mukačeva dále na východ. Nová linka obslouží důležitá centra na západě Ukrajiny. Kromě stávajícího Užhorodu a Mukačeva také Chust, Ťačiv a několik dalších menších měst. Vzhledem k návaznosti vlakových a autobusových linek mohou spoj s rychlým a pohodlným přestupem v Košicích využívat cestují nejen ze směru Praha, ale rovněž z Budapešti (novou linku Varšava – Krakov – Košice – Budapešť spouští dopravce v srpnu). Cestující mohou navíc již od 22. srpna na lince Košice – Mukačevo využít službu přepravy kol. Od prodloužení linky bude možné cestovat s koly na celé trase Praha – Košice – Mukačevo – Rachov.

„Věříme, že naše nové destinace na Ukrajině na jedné straně ulehčí cestování za prací ve směru do České republiky, ale na straně druhé také přilákají české a slovenské turisty, kteří rádi objevují nová zajímavá místa. Tím Zakarpatská oblast na Ukrajině bezesporu je.“ uvedl CEO LEO Express, Peter Köhler. V okolí Rachova se mimo jiné nachází nejvyšší hora Ukrajiny a k vidění jsou zde i hraniční kameny bývalého Československa, kam kdysi tato oblast patřila.

Jízdenky do nově přidaných zastávek na Ukrajině lze na stránkách www.le.cz zakoupit již nyní. Jízdenky na trase Praha – Rachov je možné pořídit od 699 korun, trasu Košice – Rachov od 399 korun.

Více informací o nových i stávajících destinacích v Zakarpatské oblasti je na stránce www.le.cz/zakarpatskaoblast.

Newsletter