Americké výnosy po včerejším poklesu opět rostou. Dolar zůstává ve ztrátě, od rána ji však postupně umazává v dolarovém indexu i proti euru. Polský zlotý a maďarský forint drží zisky, jediná koruna oslabuje k 25,95 za euro.

LEO Express chce uznávat režijní jízdné

LEO Express v návaznosti na memorandum o zachování režijních výhod, které 4. prosince podepsali zástupci železničních odborářů, Ministerstva dopravy, SŽDC a Českých drah, deklaruje záměr v příštích dvou letech režijní jízdné uznávat. Podmínkou je však proplacení jízdného zaměstnavateli či Ministerstvem dopravy.

„Uznávání režijního jízdného se nebráníme, musí nám být ale kompenzováno třetí stranou. Stejně, jako je tomu například již nyní u Českých drah, jimž jsou režijky kompenzované v rámci uznatelné ztráty v rámci závazkové dopravy,“ říká Peter Köhler, generální ředitel LEO Express.

Všichni, kteří mají nárok na režijní jízdné a chtějí využívat tyto výhody také v rámci spojů LEO Express, se budou muset u společnosti registrovat. Za tímto účelem zřídil LEO Express webovou stránku www.le.cz/rezijky.

„Jsme připraveni je také uznávat v případě soutěží. Společným cílem je pokračování soutěží, které je nyní právě kvůli režijkám zablokováno,“ doplňuje Köhler.

 

Newsletter