Leo Express plánuje spojení z Vídně do Lvova

Tuzemský Leo Express plánuje od konce června zahájit provoz autobusové linky mezi Vídní a ukrajinským Lvovem a spojení z Bohumína do Varšavy, které navazuje na železniční spoj společnosti z Prahy. V tiskové zprávě to dnes uvedla firma Leo Express.

Trasu z Prahy do polské metropole pak cestující vlakem i autobusem urazí podle rezervačního systému společnosti za devět hodin a 19 minut. Spojení Lvova a Vídně pak potrvá přes 14 hodin. Celkem společnost Leo Express provozuje pětici vlaků a spolu s partnery čtyři autobusy. S rozšířením linek do Polska a Ukrajiny od 30. června jejich počet vzroste na devět, uvedla mluvčí společnosti Petra Valentová.

O něco rychleji jezdí z Prahy do Varšavy například přímé mezistátní expresy Českých drah, které zhruba 750 kilometrů dlouhou trasu urazí za necelých osm hodin. Z autobusových dopravců provozují přímé spojení například společnosti Ecolines nebo Comvia Bus. Délka jízdy u čistě autobusového spojení se pohybuje kolem deseti hodin.

Soukromý Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun ze 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti, která provozuje kromě železničního spojení mezi Prahou a Košicemi několik autobusových linek, vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun. Majitelem firmy a předsedou představenstva je podnikatel Leoš Novotný.

Počet autobusových spojení provozovaných pod značkou Leo Express se zavedením dvou nových linek zvýší na šest. Konkrétně jde o spoje Praha – Český Krumlov, Bohumín – Krakov, Přerov – Zlín, Košice – Mukačevo, Bohumín – Varšava, Lvov – Vídeň. Kromě toho společnost provozuje železniční spojení Praha – Prešov – Košice a Praha – Staré Město u Uherského Hradiště.

Newsletter