LEO Express rozšiřuje přepravu kol na autobusech

LEO Express v červnu rozšiřuje službu přepravy kol na vybraných autobusových linkách. Nově lze cestovat spolu s kolem do Mnichova a polských destinací Krakov, Ustka a Zakopane. V červenci se služba rozšíří také na autobusy mířící do Varšavy, Wroclawi a Salzburgu. Dosud měli cestující možnost přepravy kol na všech vlakových spojích a autobusové lince Praha – Lipno.

„Již v dubnu letošního roku jsme spustili službu přepravy jízdních kol na všech našich vlakových spojích a vybraných autobusech. Zaznamenali jsme velký zájem ze strany cestujících a rozhodli jsme se pro rozšíření služby na více spojů. Nyní jsme schopni dopravit zákazníky i s koly až k Baltu nebo do Rakouska,“ vysvětluje Kateřina Veitová, tisková mluvčí LEO Express.

Nově tak mohou cestující využít stojanů, díky nimž není nutné kola skládat, na linkách:

Praha – Mnichov,

Krakov – Gdaňsk – Gdyně – Ustka,

Bohumín – Katowice – Krakov,

Ustka – Lodž – Krakov – Zakopane.

Od 5. července se potom přidají linky:

Praha – Český Krumlov – Salzburg,

Vídeň – Olomouc – Ostrava – Wrocław,

Varšava – Ostrava – Olomouc – Vídeň.

Služba bude dostupná na autobusových spojích minimálně do konce září (nebo do odvolání), s výjimkou spoje Varšava – Vídeň, kde služba končí 31. července. Na vlacích bude možné vozit kola do konce října. Jízdenky je možné rezervovat již nyní.

Za přepravu kola zaplatí cestující 49 Kč. Místa pro kola jsou blokována pro jízdenky v tarifu Kolo, vždy 24 hodin před plánovaným odjezdem spoje jsou volná místa odblokována k rezervaci pro ostatní cestující. Na jednom spoji lze současně přepravovat 1 – 4 jízdní kola, v závislosti na daném spoji. Více informací o kapacitách jednotlivých linek, lze najít v přiložené mapce.

Newsletter