Leo Express se v sobotu 5. ledna představí v Letohradě

Dopravní společnost Leo Express, se kterou vede Pardubický kraj jednání o zajištění železniční dopravní obslužnosti na tratích z Ústí and Orlicí do Mlýnického Dvora a z Dolní Lipky do Hanušovic od prosince 2019, uspořádá v sobotu 5. ledna prezentační akci na nádražích v Letohradě, Lichkově a Jablonném.

Leo Express vystaví a zpřístupní pro veřejnost jednu ze svých elektrických jednotek. Návštěvníci z řad široké i železniční veřejnosti nebo zájemci o spolupráci se přímo od zaměstnanců Leo Expressu dozví o fungování firmy i o službách, které bude Leo Express v regionu nabízet. V neposlední řadě bude možné si prohlédnout vystavenou elektrickou jednotku včetně odborného výkladu a svézt se s ní v rámci prezentačních jízd.

„Krajské zastupitelstvo schválilo záměr, aby od prosince 2019 v regionu Letohradska a Králicka zajišťoval železniční dopravu na tratích 024 a 025 soukromý dopravce. Osobně chci dohlédnout na to, že nabízená služba bude pro cestující výrazným zlepšením a nebude docházet ke komplikacím při cestách do zaměstnání, školy či k lékaři. Prezentaci služeb beru jako první krok pro seznámení se veřejnosti se službami společnosti, která je prozatím známá jako provozovatel vlaků na hlavní koridorové trati,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Naším cílem je představit naši firmu potenciálním zaměstnancům, cestujícím i široké veřejnosti. Chtěli bychom, aby místní lidé mohli poznat naše služby ještě před převzetím provozu v prosinci 2019. Do té doby bychom zde chtěli uspořádat vice podobných akcí,” říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Expressu pro Českou republiku a Slovensko.

V Letohradě bude jednotka vystavena od 9:00 do 11:20, v Lichkově od 12:00 do 13:50 a v Jablonném od 14:20 do 15:20. Podrobnosti o akci včetně jízdních řádů speciálních vlaků naleznete v přiložené pozvánce.

Newsletter