ČNB včera oznámila plán odprodeje výnosů z devizových rezerv. Koruna na oznámení nereagovala, naopak pod tíhou zahraničních faktorů oslabila nad 25,60 za euro. Americké trhy začaly zaceňovat třetí zvýšení sazeb Fedu v roce 2022. Dolar zpevnil pod 1,1640 EURUSD.

Leo Express vrátí dětem, studentům a seniorům projeté jízdné v plné výši

Od 1. září mají děti, studenti a senioři garantovánu slevu z jízdného ve výši 75 %. S Leo Express ale ušetří ještě více. Zbylých 25 % totiž dostanou zpět ve formě leo korun – kreditu, který mohou využít na nákup dalších jízdenek. Leo Express tak dětem, studentům a seniorům jako jediný dopravce vrátí celé jízdné.

Od 1. září 2018 budou starší děti, žáci, studenti a senioři cestovat s Leo Express se slevou 75 %. Tato sleva pro ně bude platit na území České republiky ve třídě Economy. Po každé projeté jízdě navíc dětem, žákům, studentům a seniorům vrátíme 25 % z plné ceny v leo korunách, které pak mohou využít na nákup dalších jízdenek. Jedinou podmínkou je členství ve věrnostním programu Smile Club.

„Chceme studenty a seniory podpořit nad rámec státem garantované slevy 75 %, a proto jim oproti dalším dopravcům vrátíme zbytek jízdného v leo korunách. Těchto 25 % z plné ceny mohou využít k dalšímu cestování. Budeme rádi, pokud si studenti a senioři za ušetřené peníze užijí například občerstvení na našich palubách nebo si občas užijí jízdu ve vyšších třídách našich vlaků a autobusů,“ říká Jakub Svoboda, ředitel Leo Express pro Českou a Slovenskou republiku.

Sleva 75 % se obecně týká dětí a mládeže ve věku od 6 do 17 let, studentů ve věku 18 až 25 let a seniorů od 65 let. Pokud jsou navíc členy Smile Clubu, dostanou 25 % z plné ceny jízdenky formou leo korun nazpátek na svůj zákaznický účet. Jde tedy o formu cashbacku.

Tyto slevy platí i na vlakové mezinárodní jízdenky z a do České republiky, a to na českém úseku cesty. Cashback z těchto mezinárodních jízd pak platí na celou trasu, významnou slevu a následný cashback tak také dostanou například cestující na Slovensko nebo na novém přímém vlakovém spoji do Krakova.

Pro zákazníky jsme připravili přehlednou tabulku, díky které se dozvědí výši slevy na konkrétní trase.

Newsletter