LEO Express začal prodávat jízdenky na nový jízdní řád

LEO Express začal prodávat jízdenky na nový vlakový jízdní řád platný od 10. prosince. Cestující nečekají výrazné změny, LEO Express vypraví v roce 2018 každý den 14 spojů. Odjezdy spojů se mění oproti současnému jízdnímu řádu o několik minut. Novinkou je spoj z Bohumína do Prahy s odjezdem v 8:12 a posunutí odjezdů vlaků z Prahy směr Ostrava tak, aby pět spojů odjíždělo z pražského hlavního nádraží po poledni.

„Od 10. prosince vypraví LEO Express denně vždy 14 vlakových spojů na trase Praha – Ostrava, resp. Košice či Staré Město u Uherského Hradiště a zpět. Časy odjezdů se až na výjimky mění pouze v řádu několika minut. Věříme, že nový jízdní řád, v němž tři vlakové spoje ze směru Ostrava/Staré Město u Uherského Hradiště přijíždí do Prahy dopoledne a pět spojů odjíždí odpoledne zpět z Prahy, je optimální a pro naše cestující praktický. Součástí jízdního řádu jsou i nadále dva páry spojů na trase Praha – Košice a rovněž dva páry Praha – Staré Město u Uherského Hradiště“ říká Kateřina Veitová, mluvčí společnosti LEO Express.

LEO Express chce brzkým otevřením prodeje zajistit zákazníkům včasný nákup jízdenek například na vánoční svátky, kdy bývají vlakové spoje často vyprodané. Dopravce v novém jízdním řádu i nadále nabízí nejrychlejší přímé spojení z Prahy do Zlínského kraje, 2h 34 min. Na cestě Praha – Staré Město u Uherského Hradiště je doba jízdy 2h 51min. Přímo do Zlína se cestující s LEO Express s pohodlným přestupem v Přerově do minibusů LEO Express dostanou za 3h 19 min.

Od 10. prosince budou vlaky LEO Express vyjíždět z pražského hlavního nádraží dopoledne vždy v 8:10 (do Karviné) a 9:10 (do Starého Města), po poledni potom ve 12:10 (do Bohumína, stávající spoj odjíždí v 11:13), 14:10 (až do Košic), v 16:10 (do Bohumína), 17:10 (do Starého Města) a 20:10 (až do Košic).

V opačném směru budou vypravovány vlaky do Prahy z Bohumína, Karviné, Košic a Starého Města u Uherského Hradiště v následující časy:

Bohumína s odjezdy ve 4:12,8:12 (nový spoj), v 10:12, ve 13:12 a v 16:12.

Karviné s odjezdy ve 3:50, v 9:50 a ve 12:53.

Ze Starého Města u Uherského Hradiště v 5:40 a ve 12:46.

Košic5:07 a ve 23:10.

„Při tvorbě nového jízdního řádu jsme nepřistupovali k výrazným změnám, ověřili jsme si, že zákazníci jsou s časy odjezdů spokojeni. Doplnili jsme však nový spoj v osm ráno z Bohumína do Prahy, který cestujícím v letošním roce chyběl. Celkově evidujeme zvýšený zájem o služby LEO Express, který se neomezuje pouze na vlakové spoje. V prvním pololetí letošního roku jsme zaznamenali nárůst cestujících meziročně o 10 %, tedy na 700 000 cestujících za prvních šest měsíců 2017. Zájem je také o naši stále se rozšiřující návaznou autobusovou síť v Polsku, na Slovensku a Ukrajině. Cestující vozíme i do Mnichova či Salzburku. Oblíbené jsou i LEO Express door2door služby s možností odvozu z/na přesnou adresu, které provozujeme ve Zlíně, Ostravě a od léta i v Praze s odvozem na pražské letiště,“ doplňuje Veitová.

Jízdenky na nový jízdní řád si mohou cestující zakoupit již nyní na le.cz nebo na pokladnách a dalších prodejních místech.

Více informací a nový jízdní řád vlakových spojů LEO Express zde.

Newsletter