Leo Expressu v roce 2018 rostly tržby o 54 %, chystá další expanzi

Leo Express dosáhne v Česku a na Slovensku za rok 2018 zisku v řádech milionů korun. Růst zaznamenává celá skupina Leo Express, která v prvním čtvrtletí letošního roku přepravila více než 560.000 cestujících a tržila 205 milionů korun. V meziročním srovnání je to nárůst o 57 % u počtu přepravených cestujících a 54 % u výnosů. Leo Express se chystá k další expanzi a vzhledem k vytíženosti spojů plánuje navýšení jejich kapacity na stávajících trasách, na kterých nasadí nové čínské vlaky.

„Prioritou pro Leo Express zůstává ziskový růst, což se nám více než daří. V kvartálním srovnání roste o více než 50 % celá naše skupina. I proto plánujeme další růst. Po celé Evropě končí monopoly státních dopravců a nyní tak máme příležitost převzít významný kus jejich trhu. Již loni jsme uspěli v Pardubickém kraji a ve spolupráci s Arrivou také na Zlínsku letošní rok je tedy pro nás také ve znamení příprav na start závazkového provozu v prosinci 2019,“ řekl CEO Leo Express Peter Koehler.

Hospodaření Leo Express se nese ve znamení růstu, proto chce dlouhodobě skupina navýšit kapacitu na stávajících spojích, které jsou často téměř vyprodané, a převzít další trasy od státních dopravců. „Je tedy vidět, že cestující mají o ekologické cestování na železnici zájem. Cílem Leo Express je posunout železniční dopravu z technického muzea do dnešní průmyslové revoluce. To se stane ale jen v případě, že se státy rozhodnou ukončit monopoly státních dopravců. Pokud to umožní, budeme dále expandovat,“ dodal Koehler.

Leo Express se na tuto expanzi dlouhodobě připravuje. Od prosince 2019 vyjede v závazku veřejné služby v Pardubickém a Zlínském kraji. V brzké době zahájí homologaci nových vlakových jednotek z Číny pro středoevropský trh. Plánuje jimi posílit i stávající trasy. „Cestující dávají stále více přednost před autem udržitelnému ekologickému cestování na železnici. To jim chceme umožnit, a proto navýšíme kapacitu spojů na stávajících trasách,“ uvedl Koehler.

Newsletter