Letiště v Dubaji funguje po středeční havárii v omezeném provozu

Dubajské mezinárodní letiště funguje po středeční nehodě přistávajícího letadla z Indie s omezenou kapacitou. Jeho vedení dnes oznámilo, že v provozu je jenom jedna ze dvou ranvejí. Ve středu tam musel nouzově přistát Boeing-700 společnosti Emirates s 300 lidmi na palubě. Všechny se podařilo evakuovat, než letadlo začalo hořet, ale jeden ze zasahujících požárníků přišel o život. Letiště kvůli nehodě ve středu na několik hodin pozastavilo provoz.

Podle agentury AP jde o nejvytíženější mezinárodní letiště na světě. Jeho vedení v dnešním prohlášení oznámilo, že v provozu je pouze jedna dráha a že některé lety budou odkloněny na druhé dubajské letiště Al-Maktúm.

Ve středu bylo 27 letů zrušeno a několik dalších odkloněno, a to i do Bahrajnu a Ománu. Nízkonákladová společnost Flydubai oznámila, že dnes zrušila 20 letů. Společnost Emirates upozornila na své internetové stránce, že problémy a zpoždění mohou trvat ještě 24 hodin, a doporučila lidem, aby se o svém letu před cestou informovali.

Spojení mezi Prahou a Dubají ve středu nebylo přerušeno. Dnes už začalo odbavování cestujících na let společnosti Flydubai, který startuje před 14:00 SELČ. Dvě hodiny po něm pak má do Dubaje odletět letadlo společnosti Emirates.

V letadle z indického státu Kérala bylo ve středu 282 cestujících a 18členná posádka. Podle dnešního oznámení 157 pasažérů po havárii odjelo z letiště do Dubaje a zbylí zůstali v tranzitním prostoru letiště. Společnost zaplatila hotelový pobyt 13 pasažérům, kteří se rozhodli cestu přerušit a zůstat několik dní v Dubaji. Asi pět cestujících bylo kvůli zraněním hospitalizováno stejně jako jeden člen osádky, který má být dnes z nemocnice propuštěn.

Společnost Emirates zatím neposkytla informaci o příčině havárie a nepotvrdila spekulace o problémech s podvozkem. Dnes se objevila zpráva o poryvu větru, který mohl přistávací manévr ovlivnit.

Agentura pro civilní letectví Spojených arabských emirátů, která případ vyšetřuje, dnes oznámila, že se snaží získat informace ze záznamových skříněk letadla.

Newsletter