Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl pod hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Letní turistická sezona v Řecku byla rekordní

Letošní letní turistická sezona v Řecku byla rekordní. Za devět měsíců letošního roku se počet příjezdů zahraničních turistů do země zvýšil o sedm procent a čtyři měsíce od července byly pro Řecko rekordní. Uvedla to na londýnském veletrhu cestovního ruchu World Travel Market řecká ministryně pro cestovní ruch Elena Kunturasová, kterou citovala agentura AP.

Do konce roku se podle Kunturasové očekává, že příjezdy turistů přesáhnou 27 milionů, včetně výletních plaveb, což je pro Řecko nový rekord.

Oživení cestovního ruchu je pro Řeky velmi důležité. Země se již několik let potýká s dluhovou krizí a získala celkem tři záchranné úvěry. Cestovní ruch se na celkovém řeckém hrubém domácím produktu podílí zhruba 25 procenty, napsala agentura AP. Řecko podle ní zřejmě těží z období relativní politické stability i z obav o bezpečnost v dalších středomořských destinacích, Turecku, Tunisku a Egyptě.

Newsletter