Libor Volek je v čele digitálního bankovnictví Sberbank CZ

Libor Volek je novou posilou Sberbank CZ, kde je zodpovědný za řízení digitálního bankovnictví. Vede týmy On-line Sales, User Experience a On-line Applications. V jeho gesci je též implementace nového mobilního a internetového bankovnictví, které banka spustí v příštím roce.

Libor získal bohaté zkušenosti v oblasti online bankovnictví, rozvoji online služeb či tvorbě strategií online péče o zákazníky ve společnostech ČSOB, Telefonica O2/Eurotel nebo Vodafone. Stál u vzniku internetové samoobsluhy Moje O2 nebo nového mobilního a internetového bankovnictví pro retailové klienty ČSOB. 

„Chci přispět k tomu, abychom byli našim klientům nadosah stejně, jako mají denně svůj mobil nebo tablet. V příštím roce spustíme zbrusu nové mobilní a internetové bankovnictví s pohodlným a bezpečným ovládáním účtu. O další produkty rozšíříme také náš e-shop, zjednodušíme a zrychlíme též zpracování online žádostí pro stávající i nové klienty,“ vyjmenovává hlavní výzvy nadcházejícího období Libor Volek.

Libor vystudoval Ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity. Ve volném čase se rád věnuje sportu.

Sberbank CZ je univerzální bankou s širokou nabídkou finančních produktů a služeb retailovým klientům, malým a středním firmám i velkým společnostem. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. Sberbank CZ získala druhé místo v soutěži Klientsky nejpřívětivější banka roku 2016 a spořicí účet byl vyhlášen jako Nejlepší finanční produkt roku 2016. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Jako první banka v ČR získala značku nezávislého českého programu SLEDUJEME/SNIŽUJEME CO2. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

 

Newsletter