Lidé na nadcházející olympiádu již vsadily desítky milionů Kč

Sázkové kanceláře již přijaly na nadcházející olympijské hry v brazilském Riu de Janeiro sázky za desítky milionů Kč. Celkem očekávají, že lidé prosázejí stovky milionů Kč, čímž překonají předchozí hry v Londýně. Zatím se nejvíce sází na počty medailí jednotlivých zemí, vyplývá z dnešní ankety ČTK mezi největšími sázkovými kancelářemi. Olympiáda se koná od 5. do 21. srpna.

„Tipsport již přijal sázky přes dvacet milionů Kč. Očekáváme, že celkově přijmeme sázky minimálně stejné jako na zimní olympiádě v Soči, což bylo 350 milionů korun a představovalo rekord mezi olympiádami. V Londýně to bylo 300 milionů. Uvidíme, jak náběry ovlivní časový posun, pro Evropany ne úplně ideální pro sledování některých přenosů, či neúčast některých top sportovců,“ řekl ČTK mluvčí Tipsportu Michal Peterka. Letos bude podle něj olympiáda až akcí číslo tři po mistrovství světa v hokeji (těsně pod 500 milionů) a především za fotbalovým šampionátem Euro 2016 (925 milionů).

U Fortuny aktuálně činí objem vkladů na letošní letní olympijské hry 12 milionů korun, celkem kancelář očekává na hry přijaté sázky asi 350 milionů korun. „Čtyři roky roky jsou v kurzovém sázení dlouhá doba, celé odvětví se dynamicky rozvíjí. V porovnání s předchozí olympiádou v Londýně (130 milionů korun) jsou dosavadní a budou celkové vklady téměř trojnásobné,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Sázky u sázkové kanceláře Chance jsou nyní kolem sedmi milionů korun. „Je to o trošku víc než u Londýna touto dobou, což sedí s naším předpokladem, že sázky na letní olympiádu z roku 2012 překonáme,“ řekla mluvčí společnosti Markéta Světlíková. Nejvíc se podle ní sází na to, že Česko získá šest a více medailí, USA získají 99 a více medailí či že Spojené státy získají nejvíce medailí ze všech zemí. Oblíbené jsou také sázky, která ze dvou zemí získá více medailí. Nejvíce se sází na Česko (v kurzu 1,08:1) proti Slovensku (9,80:1), podotkla.

U Tipsportu se nejvíce zatím sází na to, že česká výprava získá sedm a více medailí, v kurzu 1,38:1. Hodně se podle Petrky bude sázet třeba na basketbalový turnaj s USA týmem s hráči z NBA, zajímat bude sázkaře i fotbalový turnaj, tenis, volejbal, ale atraktivní budou i jednotlivé příležitosti z atletiky jako například Špotáková, Hejnová, souboje Bolt proti Gatlinovi. Největší naděje na zlato jsou v české výpravě atletky Zuzana Hejnová a Bára Špotáková v kurzu 3:1 na zlato.

Během her bude podle Šraina nejatraktivnější fotbalový turnaj, dále pak disciplíny, kde má Česko medailové naděje, tedy atletika, cyklistika, divoká voda, veslování, tenis. A také sporty, které jsou atraktivní pro sázky live, například volejbal, poznamenal.

Newsletter