Americké reálné tržní sazby měřené TIPSy klesají. Desetiletý výnos se drží pod -1,17 %. To včera stálo za výprodejním tlakem u dolaru, který se posunul nad 1,1840 EURUSD. Včerejší nárůst českých tržních sazeb podpořil zisky koruny k 25,55 za euro, oslabení dolaru proti euru nemělo výraznější vliv.

Liftago získává investici od INCOMMING ventures Michala Mičky

Liftago, aplikace na objednání taxi v České republice má nového investora. INCOMMING ventures Michala Mičky investovala desítky milionů korun především na rozvoj aplikace, ale také na pokrytí největších měst České republiky a počátek expanze do zahraničí. Liftago si klade za cíl ve spolupráci s ostatními přepravci a projekty pomáhat celkové mobilitě v ČR a postupně nahradit vlastnictví aut.

Liftago se vyplatil především poctivý přístup s ohledem na dodržování legislativy, jejíž modernizace se aktivně účastní, a důraz na kvalitu profesionálních řidičů, kteří mají o spolupráci s aplikací zájem. V konkurenci větších hráčů, kteří často ignorují pravidla, se mu podařilo nejen růst, ale také se stát nejlépe hodnocenou službou tohoto typu pro iOS i Android v Evropě. Liftago tak naprosto legální cestou docílilo revoluce v poskytování taxislužeb a na svoje úspěchy chce po zisku investice navázat.

“Naším cílem je pokrýt největší města v ČR a vytvořit národní platformu taxi, která svou poptávkou pomůže dalším službám v oblasti přepravy a propojení s největšími dopravci. S Michalem Mičkou v zádech můžeme navíc konečně začít realizovat i naše dlouhodobé mezinárodní ambice. Bude na co se těšit,” říká Ondřej Krátký, spoluzakladatel aplikace Liftago.

Liftago je odlišně především v tom, že si zákazník na základě ceny, vozu a stovek předchozích hodnocení vybírá přímo řidiče, který pro něj přijede. Jedná se o volný trh, který řeší problémy jednotlivých poskytovatelů a nezávisle spolupracuje s těmi nejlepšími profesionálními řidiči, kteří obstáli v tvrdé konkurenci, jenž Liftago na trh taxislužeb přineslo.

“Liftago za dobu svého fungování dokázalo, že je na trhu velmi důležitým hráčem. Velký potenciál vidím zejména v růstu firemní klientely, kde Liftago obsluhuje více než 500 firem. Velmi důležitý pro nás bude také podařený vstup na zahraniční trhy,” říká Michal Mička, zakladatel INCOMMING ventures.

Liftago založili v roce 2013 filantrop a nadšenec do mobility Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Aplikace aktuálně funguje v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, má přes půl milionu stažení a průměrný dojezd taxi je kolem 5 minut. Díky vysokému hodnocení na Google Play i App Store začíná být služba oblíbená také u zahraničních turistů. 

Newsletter