Zpřesněná data indexu PMI služeb eurozóny ukázala pokles pod 60 bodů. Euro proti dolaru oslabuje pod 1,1860 EURUSD. Vzhledem k absenci domácích dat by se kurz koruny měl vyvíjet dle zahraničního dění. Aktuálně se obchoduje pod 25,45 za euro.

Live Penalty bude možné hrát 24/7, a to odkudkoli na světě. Do ambiciózní firmy gamifikující realitu nově investuje Robert Kyncl, Richard Li a Jaroslav Beck

Vystřelit penaltu z mobilního telefonu na reálného brankáře, dát opravdový gól třeba z gauče nebo autobusu. O netradiční zážitek, který propojuje virtuální svět s realitou, se postará český startup Live Penalty – a už brzy tuto funkci nabídne také v novém módu, kdykoli a odkudkoli, 24/7. Na tento a další rozvoj českého startupu Live Penalty sází nově vzniklý investiční fond JARO Capital, za kterým stojí spoluzakladatel Beat Games Jaroslav Beck a Čechoameričan Robert Kyncl, obchodní ředitel (chief business officer) YouTube. Ti k sobě jako posilu přizvali také hongkongského podnikatele a filantropa Richarda Li. Ten v roce 1989 založil Star TV, první asijskou satelitní televizi. Dnes působí například jako předseda představenstva Hong Kong Telecom a investuje do startupů: FWD Insurance, Tokopedia, Bolt a řady dalších. Investici poskytlo také J&T Ventures, které do startupu vstoupilo již na jaře, tehdy společně s fotbalovým reprezentantem Jakubem Janktem. Live Penalty tak letos v rámci seedového investičního kola získalo 50 milionů korun. Získané peníze půjdou především na rozšíření vývojářského týmu.

 

Live Penalty se nyní skládá z osmnáctičlenného týmu. Aby mohla tato firma s globálními ambicemi zpřístupnit fotbalové hry i zpětně, je třeba zásadně posílit vývojářský tým. „Live Penalty je nástrojem pro sportovní svět, který hledá způsoby, jak se spojit s tím digitálním. Naším cílem je získat pro hru ty nejlepší světové týmy a brankáře. Zároveň chceme, aby bylo možné hrát 24/7 a to tak, aby digitální hráč měl možnost ve svém penaltovém rozstřelu vyzvat opravdové výkony sportovců, nikoli jejich simulace v herních enginech. Live Penalty se v současné době zaměřuje pouze na fotbal, ale v plánu je rozšíření i do dalších sportů. Také to je důvod, proč náš tým rozšiřujeme a hledáme nové talenty,“ vysvětluje Pavel Kacerle, zakladatel a CEO Live Penalty. Firma hledá především webové vývojáře se zkušeností z gamingu, mobilní vývojáře a také produktového manažera pro koordinaci vývoje této nadějné hry.

„V rámci letošního betatestování aplikace a studia se nám podařilo otestovat živou verzi hry. Zájem o Live Penalty je mezi fotbalovými kluby, profesionály, ale hlavně mezi fanoušky. Zároveň je logickým krokem, že chceme nabídnout také 24/7 formu zábavy. K naplnění naší vize jsme tak nemohli získat lepší investory,“ říká Pavel Kacerle.

„Oba s Robertem jsme z České republiky. Proto bychom rádi podporovali s JARO Capital místní inovativní projekty s celosvětovou ambicí, které mohou reprezentovat Česko a zároveň definovat úplně nová odvětví. Live Penalty jsou přesně takovým projektem, a proto jsme rádi, že Pavlovi a jeho týmu můžeme pomoci dostat jejich vizi do finální fáze. Přizvali jsme také Richarda Li, který pomůže svými bohatými zkušenostmi k expanzi na asijský trh jakožto důležité oblasti pro budoucí růst Live Penalty,“ objasňuje Jaroslav Beck, spoluzakladatel JARO Capital.

„Tým Live Penalty v čele s Pavlem má nejen globální ambice, ale především tah na bránu a rychlou exekuci. Společně s dalšími investory jsme rádi, že můžeme podporovat firmu v jejím dalším rozvoji – v propojování fotbalu a mobilního gamingu, dvou světových fenoménů,“ říká Martin Kešner, investiční ředitel J&T Ventures.

O čem je Live Penalty?

Počáteční myšlenka Live Penalty spočívala v možnosti si v živém přenosu vystřelit fotbalový míč na profesionálního brankáře nebo influencera. To vše z pohodlí domova a za pomoci smartphonu. Tento koncept se povedlo českému startupu spustit v testovacím režimu v prvním pololetí letošního roku.

Do hry se může přihlásit neomezený počet hráčů. V jeden den, vždy v dopředu ohlášeném termínu, se během deseti her v průběhu hodiny rozdělí mezi hráče zajímavé odměny. Ze studia navíc běží živý přenos, jejž moderuje zkušený sportovní komentátor. V plánu je přivést do Prahy zajímavé fotbalové postavy včetně žijících brankářských legend. Live Penalty má také v plánu se svojí hrou navštívit slavné klubové stadiony ve světě a další zajímavá místa spojená s fotbalovým prostředím.

Mechanika hry na mobilním telefonu je velmi jednoduchá. Hráč přetahováním cíle po obrazovce smartphonu soupeří s dalšími tisíci hráči o to, kam robot vystřelí. O postupu bude rozhodovat, zdali se podaří proti brankáři vstřelit branku, či nikoli. Celý Live Penalty systém se přitom nezaměřuje jen na digitální hráče samotné, začínající brankáři mohou hru využít k zviditelnění a růstu vlastních fanouškovských základen. U profesionálů je možnost skrze Live Penalty finančně podpořit nadace a další dobročinné projekty, se kterými se spojují.

Vedle světově populárního fotbalu je platforma následně připravena rozrůst se o další sporty.

Newsletter