LMC: Prodej aut v západní Evropě v říjnu klesl o procento

Prodej nových osobních automobilů v západní Evropě se v říjnu meziročně snížil o procento na 1,05 milionu vozů. K poklesu přispěla slabší poptávka v Německu a ve Francii. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná organizace LMC Automotive.

„Říjnový výsledek je zklamáním,“ uvedl analytik LMC Emiliano Lewis. V Německu, které je největším automobilovým trhem v Evropě, se v říjnu prodej snížil o 5,6 procenta, zatímco Francie vykázala pokles o čtyři procenta. V Británii však odbyt aut stoupl o 1,4 procenta, a to navzdory ekonomické nejistotě po červnovém referendu, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod své země z Evropské unie.

LMC dnes snížila odhad celoročního růstu prodeje automobilů v západní Evropě na 5,7 procenta z dříve předpokládaných 5,9 procenta. Celoroční objem prodeje by měl podle nové prognózy činit 13,9 milionu vozů, napsala agentura Reuters.

Údaje o říjnovém vývoji prodeje aut v celé Evropské unii zveřejní 17. listopadu Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Čísla českého Svazu dovozců automobilů tento týden ukázala, že prodej nových osobních aut v České republice v říjnu meziročně vzrostl o více než 11 procent na 21.905 vozů.

Newsletter