Lobkowicz, ČEZ, KB…aneb co s pražskou burzou zahýbe tento týden?

Obchodování v Praze se dnes ponese na klidnější notě a investoři budou držet vyčkávací pozici. Svátek v USA tomu přispěje a smíšená nálada po víkendu nedává ani výrazný impuls do otevíracího kursu na západoevropských trzích.

Ranní mírně pozitivní nálada na evropském kontinentu se zřejmě obrátí a riziko poklesu akcií v průběhu týdne je vysoké. Dnešní ranní zprávy v Praze mohou dodat určitou dynamiku do zainteresovaných titulů, jako například dohoda o nákupu podílu v Pivovarech Lobkowicz skupinou investorů, která bude mít za následek výkup pro minority a dorovnání ceny na trhu k úrovni 202-204 Kč.

Pivovary Lobkowicz ovládne čínský investor s J&T a šéfem Radilem

Neklidná geopolitická situace v Turecku visí nad tureckou lirou, která padá již přes 12 % za kvartál a bude mít negativní vliv na hospodaření ČEZ. Akcie tak v týdnu může testovat svá minima z minulého týdne 540 Kč. Zpráva o navýšení podílu v CETV společností TCS je pozitivní, ale zda to bude stačit na vytvoření nového pozitivního momentu, je otázka, když trh pamatuje prodeje společnosti Federated, třetího největšího akcionáře.

Komerční banka bude v hledáčku a po silných nárůstech z minulých dnů je riziko otestování hranice 5200 Kč a pouze zbytkové objednávky od agresivního kupce mohou tento titul zachránit od rychlé korekce dolů. Mezi „small caps“ budeme sledovat po dlouhé době Unipetrol, který při páteční závěrečné aukci viděl silný objem, a tento jev  by měl mít pokračující dozvuky tento týden.

Newsletter