LSE zvýšila zisk, nadále usiluje o spojení s Deutsche Börse

Londýnská akciová burza LSE vykázala za loňský rok nárůst provozního zisku o šest procent na 427 milionů liber (13,4 miliardy Kč). Firma ve své dnešní zprávě také uvedla, že nadále pracuje na spojení s německou burzovní společností Deutsche Börse, i když záměr oba podniky propojit se začal komplikovat.

LSE na konci minulého týdne varovala, že plánovaná fúze pravděpodobně nezíská souhlas Evropské komise. Ta po LSE požaduje prodej většinového podílu v platformě pro elektronické obchodování s dluhopisy MTS, což firma odmítá. Podle nedělního prohlášení LSE nebude fúze možná, pokud komise nezmění svůj postoj.

„Skupina (LSE) nadále tvrdě pracuje na navržené fúzi s Deutsche Börse,“ uvedla dnes London Stock Exchange, jak zní oficiální název londýnské burzy. Evropská komise by o fúzi měla rozhodnout do 3. dubna, upozornila agentura Reuters. LSE a Deutsche Börse se na fúzi za zhruba 29 miliard eur (784 miliard Kč) dohodly asi před rokem.

Divize MTS sice představuje pouze relativně malou část z celkových aktivit LSE, je však významnou platformou pro obchodování s dluhopisy evropských vlád, zejména v Itálii, kde je klasifikována jako „systémově důležitá“. Podle LSE by prodej většinového podílu v MTS vyžadoval souhlas několika evropských vlád a poškodil by její širší aktivity v Itálii.

Newsletter