Dolar navyšuje ranní ztráty. Dolarový index prolomil hranici 90,5 bodu, euro proti dolaru zpevnilo nad 1,2140 EURUSD. Měny střední a východní Evropy profitovaly z tržního sentimentu naladěného k ochotě riskovat. Koruna se posunula k hranici 26,12 za euro, aktuálně ale zisky smazala a je jediná z regionu v mírné ztrátě.

Lumius snížil za tři čtvrtletí meziročně tržby o necelých 15 pct

Společnosti Lumius, která dodává elektřinu a plyn velkoodběratelům, za tři čtvrtletí letošního roku meziročně klesly tržby o necelých 15 procent na 4,1 miliardy korun. Firma to dnes ČTK oznámila v tiskové zprávě. Výsledek hospodaření Lumius nesdělil.

„Velkoobchodní cena elektřiny i plynu je stále nízko, proto jsou tržby o něco nižší. Dodané objemy v obou komoditách ale neklesají, naopak je lehce navyšujeme. Tento trend by měl vydržet do konce letošního roku,“ uvedl ředitel společnosti Miloň Vojnar.

Tržby za celý rok podle něj společnost odhaduje kolem šesti miliard korun, tj. zhruba o půl miliardy korun nižší než loni. Podle informací Operátora trhu s elektřinou (OTE) kupovalo na konci září v ČR od Lumiusu elektřinu asi 4000 odběratelů a plyn 1860 odběratelů. Odběratelů elektřiny meziročně přibylo zhruba o 500, počet odběratelů plynu stagnoval.

Lumius vznikl v roce 2002. Mezi jeho odběratele patří například ministerstvo pro místní rozvoj, Zlínský kraj, Kofola, Spolchemie, VUT v Brně či Správa Pražského hradu. Elektřinu a plyn firma nabízí také na Slovensku.

Firma letos spustila druhou lokální distribuční soustavu. První Lumius vlastní a provozuje od roku 2011 ve středočeském Králově Dvoře, druhou má nyní v Borohrádku ve východních Čechách, kde opravil nefungující trafostanici.

Newsletter