Lumius v prvním čtvrtletí utržil 1,8 mld. Kč, stejně jako loni

Společnost Lumius, dodavatel elektřiny a plynu velkoodběratelům, utržila v prvním čtvrtletí 1,8 miliardy korun. Meziročně to je zhruba stejně. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Konečným zákazníkům v Česku firma dodala 0,5 terawatthodin elektrické energie a jednu terawatthodinu plynu. Dodané objemy mírně vzrostly.

„Cena komodit je stále nízko, proto jsou tržby přibližně ve stejné výši. Ale dodané objemy v obou komoditách lehce navyšujeme a tento trend by měl letos pokračovat,“ uvedl ředitel firmy Miloň Vojnar. „Veřejné zakázky nahrazujeme standardními odběrateli, což je z pohledu stability mnohem zajímavější. Protože veřejné zakázky jsou na rok, maximálně na dva a rozhodujícím faktorem je cena, další péče veřejné investory nezajímá,“ dodal.

Za loňský rok společnosti klesly tržby o 14,5 procenta na 6,5 miliardy korun. Zisk před zdaněním meziročně klesl o více než polovinu na 77 milionů korun.

Lumius vznikl v roce 2002. Mezi jeho odběratele patří například ministerstvo pro místní rozvoj, Zlínský kraj, Kofola, Spolchemie, VUT v Brně či Automotive Lighting. Elektřinu a plyn firma nabízí také na Slovensku.

Newsletter