Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny testuje hranici 25,40 za euro.

Maďarská vláda bude rozhodovat o konkrétní podobě zákona o FX úvěrech

Maďarská vláda by měla tento týden rozhodovat o kontroverzním zákonu o konverzi cizoměnových půjček tamních domácností na forinty. Uvedla to tamní informační agentura MTI, která citovala ministra hospodářství Mihalyho Vargu. Součástí dohody by měl být způsob konverze, konkrétní výše směnných kurzů, které banky budou povinny využít.

Konverze se týká hypotečních úvěrů denominovaných v eurech, švýcarských francích a japonských jenech. Dlužníci budou mít možnost, nikoli povinnost, své půjčky nechat převést do domácí měny.

Rakouská Erste v souvislosti s retailovými devizovými úvěry na maďarském trhu zaúčtovala za prvních devět měsíců opravné položky v celkovém objemu 360,8 mil. EUR. Celoroční dopad by neměl přesáhnout 400 mil. EUR.

Erste ve 3Q s nižší než očekávanou ztrátou, výhled potvrzen

Ratingová agentura Moody‘s o víkendu zlepšila výhled úvěrového ratingu Maďarska na „stabilní“ z doposud „negativního“. Krok odůvodnila údajnou stabilizací ekonomiky a zrychlením hospodářského růstu.

Newsletter