Dolar před dnešním zasedáním Fedu navyšuje zisky a proti euru se posouvá zpět pod hranici 1,1800 EURUSD. Komentář viceguvernéra ČNB Nidetzkého o relativně rychlém zvyšování sazeb podpořil korunu. Kurz zpevnil pod 25,65 za euro.

Maďarská vláda hodlá vydat dluhopisy v čínských jüanech

Maďarská vláda se rozhodla vydat dluhopisy v čínských jüanech. Doufá, že se jí tak podaří vzbudit větší zájem mezi asijskými investory. Maďarsko plánuje uskutečnit emisi těchto dluhopisů ve spolupráci s čínskou společností Bank of China. Předseda správní rady banky Tchien Kuo-li dnes v Pekingu podepsal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem dohodu o tomto plánu.

„Maďarsko se stane prvním státem ve střední a východní Evropě, který vydá dluhopisy v čínských jüanech,“ uvedlo dnes maďarské ministerstvo hospodářství. Neposkytlo však žádné podrobnosti ohledně načasování a rozsahu této emise.

Ministerstvo upozornilo, že dohoda s Bank of China rovněž umožní firmám a institucím z Maďarska a dalších zemích střední a východní Evropy získávat půjčky na čínských kapitálových trzích. Bank of China již v loňském roce otevřela pobočku v Budapešti, napsala agentura AP.

Newsletter