Maďarský deník: Tesco chystá prodej aktivit v Maďarsku

Britský maloobchodní řetězec Tesco se chystá prodat své aktivity v Maďarsku a zavře i svou maďarskou centrálu. Napsal to dnes maďarský list Magyar Idök. Tesco loni zavedlo jednotný řídicí tým pro oblast střední Evropy – prodejny v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku tak mají vedení v Praze.

Tesco by podle listu do roka mohlo uzavřít svou maďarskou centrálu v Budaörs, odkud firma řídí provoz všech svých maďarských prodejen. Centrum se mimo jiné stará o vztahy s dodavateli, marketing, lidské zdroje a finance.

Před rokem přitom firma uváděla, že sloučení prodejen ve střední Evropě nebude mít na centrály v jednotlivých zemích vliv. V řadě prodejen po celé zemi navíc Tesco začalo se snižováním prodejní plochy a počtu nabízeného zboží.

Jeden z bývalých výkonných představitelů firmy, který si nepřál být jmenován, listu řekl, že centrálu v Budaörs opouští stále více manažerů, protože si myslí, že budoucnost firmy je nejistá. Ti, kteří odcházejí, jsou nahrazováni pracovníky z centrály Tesco Europe v České republice, dodala agentura MTI.

Tesco usiluje o to, aby se vymanilo z krize, do které se firma dostala v roce 2014 kvůli chybám v účetnictví. Firma loni prodala za 6,1 miliardy dolarů (145,6 miliardy Kč) své jihokorejské aktivity a letos turecký řetězec Kipa, britskou síť restaurací Giraffe a zahradní centra Dobbies. Tesku zůstaly v zahraničí aktivity už jen ve střední Evropě, Irsku, Thajsku a Malajsii.

V předešlých letech Tesco odešlo z Japonska a z USA, své aktivity rovněž omezilo na čínském trhu.

Newsletter